středa 12. dubna 2017

... hezký den ...

po tom skoro týdnu nemoci se nám včera ani jednomu s Bertíkem nechtělo sedět doma. I když bylo chladno, krásně svítilo sluníčko. Rozhodla jsem, že zajedeme na chvíli do centra, podívat se na velikonoční trhy. Naší ozdravnou procházku jsme začali v Polívkárně na polévce ...

... pak jsme se přesunuli na trhy. Celé jsme je prošli. Podívali se kde co mají ...


... Bertík se svezl na kolotoči ...


... a jeli jsme mimo plán naproti Markovi na Hlavní nádraží na konečnou trolejbusu, kde ten den začínal. Byli jsme tam o hodně dříve, tak jsme se zašli podívat na vlaky. Měli jsme štěstí, přijelo i Pendolíno a Citi Elefant. (vyfocené je nemám, protože nevím, jestli se na nádraží může fotografovat, tak aby mě nikdo nevyvedl, kdyby se to nesmělo :-)) ...


... pak už jsme šli na trolejbus. Obdivuju, jak Marek dokáže tenhle kolos řídit ...


... ke kafíčku, které už bylo doma jsme na trzích koupili kousek frgálu ...... bylo moc hezky. Každý jsme měli svůj kousek "větší" radosti ...

... hezký den i vám ...

Danka

22 komentářů:

 1. To byl tedy Danko moc pěkný den plný zážitků.U nás dneska leje -zima brrrrrrr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně kvůli sluníčka jsme šli, ať ho ještě stihneme. U nás je zima, ale zatím neleje ... Hani, měj se hezky D.

   Vymazat
 2. Podľa obrázkov to bola krásna prechádzka, dúfam že ste neprechladli. Tá polívkárna vyzerá útulne. Nám s mužom úplne stačí polievka. Ja by som si dala šampionový krém ak by mali a manžel určite držkovú....., Príjemné sviatky prajem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, byla a nenachladili jsme se, byli jsme oblečení. Polívkárna je moc fajn, je tam moc příjemná atmosféra. Já jsme měla brokolicový krém a Bertík vývar s kuskusem. Zitun, děkuji a Tobě taky příjemné svátky D.

   Vymazat
 3. Danko, hezký den jste si s Bertíkem udělali a oba jste si ho užili. Více takovýchto dní.
  Jenom nevím, kdo je Marek?
  Krásnou středu, škaredou. :O)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, byl to opravdu prima den. Marek je můj nejstarší syn :-)) Tobě taky krásnou škaredou středu :-)) D.

   Vymazat
 4. Vypadá vše podle fotek na vydařený den. Tenhle kolotoč vidím prvně. U nás propršená středa, alespoň mazance s dětmi máme napečené, hrdě si je ponesou domů. Přeji fajn den. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás tyhle kolotoče bývají na trzích a ještě jeden co vypadá jako na losování Matesa :-) Venku máme taky škaredě. Jani, inspirovala jsi mě v upečení mazance. Chtěla jsem až v pátek, ale když sedíme doma ... už je v troubě. Dovedu si představit, jak jsou děti pyšné- Hezké dny D.

   Vymazat
 5. To byl určitě prima den. Paráda, pa M.

  OdpovědětVymazat
 6. Teeeda, vy jste si to ale uzili:-). Ten kolotoc! A polevkarna vypada moc dobre. Pekny den. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle kolotoč mi nevadí, je takový milý a Polívkárna, tak ta je naprosto super. Krásný den Marci, D.

   Vymazat
 7. Danko, takový den s Bertíkem musel být moc fajn, i když počasí tolik nepřálo, ale to vás neodradilo. :) U nás byla včera zima šílená, pěkně foukalo a jak jsem si v pondělí užívala sluníčka jen v tričku, včera jsem ráda oblékla zimní bundu!
  Polívkárna vypadá zajímavě, mám ráda takovéhle nevšední, originální restaurace. Snad jste si na horké polévce pochutnali. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucinko, byl. Hlavně, že nepršelo. Budeme muset to aprílové počasí ještě vydržet. Ještěže se dá obléknout, v létě ve vedrech je to horší :-))) Polévky tam mají takové ty domácí, jako od maminky. Měj se krásně D.

   Vymazat
 8. Pěkné společné zážitky i přes venkovní chlad. Polévkárna vypadá lákavě, takové neotřelé a pokud vaří podobné jako od maminky, tak to nemá chybu!!
  Danko hezké sváteční dny.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme Alenko. Polívkárna je opravdu super, je tam moc příjemná atmosféra a klid na jídlo. Krásné svátky, D.

   Vymazat
 9. Škoda, že u nás taky nemáme Polívkárnu... Předpokládám, že tam vaří polévky samé poctivé.
  Měli jste prima den. U nás je už třetí den podzim:-(
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás je teprve asi rok, možná ani to ne. Polévky poctivé. Mají tam i slané koláče, domácí houstičky i buchty. Prostě pro ženskou na oběd tak akorát ;-) U nás je taky zima. Henriet, měj se hezky D.

   Vymazat
 10. Krásný den jste si užili, Danko :) Ta Polívkárna by mě lákala, mňam. A při zmínce o frgálu se mi taky sbíhají sliny, nejradši mám hruškový. Měj se moc hezky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polívkárna je opravdu fajn. Hruškový frgál má nejraději moje mamka. Já mám nejraději tvarohový, ale když byla sezóna borůvek a v kombinaci s tvarohem, to bylo něco úžasného :-) D.

   Vymazat